OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontaktujte nás: +420 773 550 556 | info@amarketing.cz | ACTUAL NET...
0,00 Kč

PPC agentura ACTUAL NET marketing

Profesionální správa PPC reklamy v systémech Google Ads a Seznam Sklik.
Reklama v ČR a v zahraničí - expandujte na nové trhy!

Co je PPC reklama?

Internetový marketing, PPC reklama na internetu

PPC reklama je jedním z nejúspěšnějších modelů internetového marketingu. Hlavní myšlenku PPC reklamy prozrazuje už její název. PPC znamená pay-per-click, v překladu plať-za-klik. V praxi to znamená, že v případě PPC reklamy neplatíte za její zobrazení, ale až za konkrétní proklik. Platíte tedy jen za skutečnou návštěvnost.

A právě v tom je největší síla PPC reklamy. Dobře vedená PPC kampaň, která má inzeráty „s tahem na branku“ a cílí na vhodně zvolená klíčová slova, Vám přivede na web návštěvníka, který se o Váš produkt skutečně zajímá. Což je ideální situace pro konverzi návštěvníka v zákazníka.

PPC reklama má podobu krátkých inzerátů, které se zobrazují ve vyhledávačích spolu se souvisejícími výsledky hledání. Dále se může zobrazovat na partnerských webech (tzv. obsahová síť).


Příklad efektivity PPC kampaně:

Řekněme, že Vaše firma prodává koupací čepice. Obchody váznou, zvažujete tedy nějakou formu reklamy.

a) Napadne Vás nějaká "klasika", například billboard u silnice na exponovaném místě. Kolem takového billboardu projedou tisíce aut denně. Kolik z řidičů a spolujezdců z tohoto objemu chodí pravidelně do bazénu? Stovky? Desítky? Oslovíte sice ohromné množství lidí, ale kolik z nich má potenciál stát se Vaším zákazníkem? A cena? Radši nepřemýšlet.

b) Situaci si nejprve důkladně promyslíte, zvážíte omezené finanční možnosti a rozhodnete se pro PPC reklamu. Necháte si od internetové agentury zpracovat kvalitní PPC kampaň. Internetová agentura analýzou Vaší oblasti podnikání zvolí vhodná klíčová slova. V tomto případě jsou to například zcela konkrétní „koupací čepice“ nebo obecnější „bazén“.

Pokud bude člověk hledat „koupací čepice“, narazí na Váš inzerát. A bez výjimky každý, kdo hledá toto klíčové slovo, je Vaším potenciálním zákazníkem. Šance na konverzi je v tomto případě obrovská. V případě klíčového slova „bazén“ je situace o něco horší. Takový člověk může např. hledat veřejný bazén, nebo firmu, která mu bazén postaví. I tak je ale šance na oslovení potenciálního zákazníka velmi slušná.

Výsledek? Oslovíte sice menší množství lidí, ale o to větší počet potenciálních zákazníků! Místo několika řidičů – plavců, zacílíte jen na plavce. A to za zlomek ceny.


Hlavní výhody PPC reklamy:

  • Platíte jen za uskutečněný proklik.
  • Cílíte opravdu na potenciálního zákazníka, ne na „náhodného kolemjdoucího“.
  • Cenu za reklamu určujete do poslední koruny Vy.
  • Rozpočet máte neustále pod kontrolou.
  • Reklamu můžete kdykoliv ukončit, popř. kdykoliv spustit.
  • Máte kdykoliv k dispozici aktuální detailní statistiky o účinnosti a průběhu PPC kampaně.