OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontaktujte nás: +420 773 550 556 | info@amarketing.cz | ACTUAL NET...
0,00 Kč

PPC agentura ACTUAL NET marketing

Profesionální správa PPC reklamy v systémech Google Ads a Seznam Sklik.
Reklama v ČR a v zahraničí - expandujte na nové trhy!

PPC slovník

PPC reklama a internetový marketing jsou oborové oblasti plné zkratek a termínů, ve kterých se i profesionál občas ztrácí. Proto vám internetová agentura ACTUAL NET marketing nabízí přehledný PPC slovník s nejpoužívanějšími výrazy.

Hledáte výraz, který ve slovníku není? Neváhejte a využijte kontaktní formulář. Pokud bude výraz relevantní k oblasti internetové PPC reklamy, slovník rozšíříme. Zajímá vás více optimalizace (SEO) pro vyhledávače než PPC reklama? Pak přejděte na rozsáhlý SEO slovník!


AdFOX

 • AdFOX je PPC reklamní systém firmy Centrum Holdings.

Click Fraud

 • Automatizovaný skript nebo počítačový program napodobují chování uživatele a klikají na placené PPC reklamy za účelem zvýšení nákladů, nebo zhoršení efektivity PPC kampaně konkurenční strany. Toto podvodné konání nazýváme Click Fraud.

CTR - Click Through Rate

 • Pojem CTR - míra prokliku se používá v souvislosti s PPC reklamou a vyjadřuje její efektivitu. Jde o poměr mezi počtem kliknutí na reklamu a celkovým počtem zobrazení PPC reklamy.

ETARGET

 • ETARGET patří k nejstarším PPC systémům v České Republice. Zákazníkům poskytuje přednostní zobrazení jejich odkazů v síti partnerských informačních a vyhledávacích portálů.

Google AdSense

 • Je reklamní formát společnosti Google. AdSense automaticky prochází obsah stránek a zobrazuje textové nebo grafické reklamy, které jsou relevantní k obsahu stránek. Umožňuje vydavatelům stránek, aby svým návštěvníkům poskytovali relevantní hledání na webu a zároveň vydělávají peníze tím, že zobrazují reklamy Google.

Google Advertising Professional

 • Jde o certifikaci, která patří k nejprestižnějším oceněním v oblasti správy PPC reklamy. V internetové agentuře ACTUAL NET se o profesionální správu a optimalizaci PPC kampaní vždy stará certifikovaný optimalizátor Google.

Google AdWords

 • Google AdWords je PPC systém největšího světového vyhledávače Google. Patří mezi nejrobustnější a nejlépe propracované. Reklamní sestavy se zobrazují v pravé části výsledků hledání.

Google Analytics

 • Je mohutný nástroj pro sledování statistik webových stránek. Google Analytics zaznamenává velké množství různých metrik na základě kterých lze internetové stránky vyhodnocovat.

Internetový marketing

 • Internetový marketing je komplex činností pro propagaci internetových projektů. Zahrnuje stanovení koncepce, vytvoření efektivní strategie a její uplatňování pomocí mixu. Stavebním kamenem internetového marketingu je marketing založený na vyhledávačích.

Key Words - klíčová slova

 • Klíčová slova jsou nejdůležitější slova a slovní spojení, která se vztahují k obsahu internetové stránky. Optimální výběr klíčových slov je důležitou součástí SEO optimalizace pro vyhledávače.

Kontextová reklama

 • Je internetová reklama, která zobrazuje sdělení zadavatele v kontextu s obsahem webové stránky. Kontextová reklama se zobrazuje na webových stránkách provozovatelů, kteří uzavřeli smlouvu s poskytovatelem systému pro správu kontextové reklamy.

Konverze, konverzní stránky, sledování konverzí

 • Konverze je stav, kdy uživatel provede na stránkách akci, kterou chceme aby udělal. Mezi nejčastěji sledované konverze patří: nákup v e-shopu, registrace uživatele, přihlášení k odběru newsletteru, zaslání poptávky přes kontaktní formulář, zobrazení kontaktních informací atd. Pomocí měřících kódů umístěných na konverzních stránkách získáme sledovací statistiky konverzí, které jsou jednou z měřících metrik webu.

Long Tail, Long Tail Keywords

 • Long Tail strategie, nebo-li strategie dlouhého ocasu je založena na optimalizaci méně vyhledávaných výrazů. Long Tail Keywords jsou klíčová slova, která jsou méně vyhledávána a na web přivedou jen malé množství návštěvníků. Pokud však web optimalizujeme na větší množství Long Tail Keywords přivedou v součtu stejný nebo dokonce větší počet návštěvníků než hlavní klíčová slova. Long Tail strategie je součástí SEO optimalizace pro vyhledávače používaná v silně konkurenčním prostředí, kde nelze na hlavní klíčová slova web efektivně optimalizovat.

Reklamní systémy PPC, Pay per click - platba za proklik.

 • PPC spočívá v tom, že inzerent za reklamu platí až ve chvíli, kdy zaúčinkovala tedy až ve chvíli, kdy na reklamu někdo klikl. Oproti klasickým bannerům nebo jiné plošné reklamě má tu výhodu, že zákazník má přesnou kontrolu nad svými výdaji a zaplatí jen tolik prokliků, potažmo návštěvníků, kolik chce. PPC reklama je velmi dobře měřitelná a plánovatelná.

ROI - Return On Investment

 • Je návratnost investice do reklamní kampaně. V oblasti internetových kampaní jde o běžně sledovanou veličinu vyjádřenou v procentech.

Relevantní klíčová slova

 • Relevantní klíčová slova, jsou správně zvolená klíčová slova, která dostatečně přesně identifikují vlastnosti Vašeho podnikání. Např.: ACTUAL NET marketing s.r.o. - PPC reklama, internetová agentura, internetový marketing, webdesign, SEO optimalizace.

SEM - Search Engine Marketing

 • Jinak také marketing ve vyhledávačích. Vychází z předpokladů, že nejdůležitější je být nalezen vyhledávačem na dané klíčové slovo a zobrazit se tak hledajícímu uživateli.

SERP - Search Engine Results Page

 • Stránka zobrazující výsledky vyhledávání konkrétního termínu v podobě řady odkazů na různé weby.

Pokud Vás zajímá SEO optimalizace pro vyhledávače, přejděte na SEO slovník.